Karty kredytowe obsługiwane są przez kanał płatności PayPal.
Płatność za pomocą kart kredytowych można dokonać za pomocą kanału płatności PayPal. »

Ważne! - Przelewy poza systemem płatności na stronie.
Przypominamy wszystkim, którzy dokonują płatności poza systemem, bezpośrednio na konto firmowe (numer w zakładce "Kontakt"), iż należy w tytule przelewu podać nazwę pakietu oraz adres e-mail z rejestracji w serwisie. Proszę również o sygnał o wpłacie mailem na lem(at)astroelliott.pl. »

Fan-page serwisu AstroElliottSurfing na FB!!!
Na Facebooku działa fan-page serwisu AstroElliottSurfing. Zapraszam do polubienia:) »
Z ostatniej chwili

Raporty Dzienne

Fale Elliotta:

Polska i Euroland: DY.F (DAX), MX.F (CAC40), X.F (FTSE100), FW20, MW40 i WIG; interwał 10 min;

UWAGA!: Aby zakupić pakiet należy najpierw zarejestrować się w Serwisie i zalogować.

Polska i Euroland - oznaczenia fal elliotta po sesji 06.12.2011 2011-12-06 21:36

POLSKA I EUROLAND:

DAX (interwał 60 i 10 min):

Dla DAX w wersji niedźwiedziej komentarz pozostaje bez zmian. Struktura ruchu jest pełna i implikuje rozpoczęcie ruchu spadkowego. Każde wyjście ponad piątkowe maksima zaneguje notację. Strategia gry zgodnie z v2.

DAX poprawił maksima piątkowe o pół punktu i ich nie utrzymał. Wersja pierwsza jest więc nadal w grze. Pytaniem pozostaje na którym szczycie zakończyć ruch w ramach fali X Minor, na pierwszym czy na drugim. Pierwszy to prosty Zigzag abc, drugi to DZ abcxabc. Tak czy siak, jeżeli wersja ma być respektowana przez rynek to te maksima muszą pozostać nienaruszone w krótkim, do średniego okresie. Fala Y powinna minimalnie zejść w okolice dołka fali W Minor, a optymalnie go przekroczyć. Strategia gry zgodnie z v2.

W wersji byczej sytuacja jest niejasna. Fala 5 Minor osiągnęłaby maksymalny zasięg (nie może być dłuższa od trójki) minimalnie powyżej szczytów z października, a to spełniałoby kryteria do zakończenia fali (c) Intermediate. Zwykle jednak w Zigzagach fala (c) jest równa co do długości fali (a), więc możliwe, że na piątkowym szczycie zakończony został dopiero pierwszy impuls stopnia Minor w fali (c). By to rozsądzić konieczne są kolejne podfale. Każde zejście poniżej dołka fali 4 Minor oznaczać będzie zakończenie impulsu (1 Minor – oznaczenie z altem). Kontynuację ruchu wzrostowego będzie trzeba traktować jako kontynuację fali 5 Minor. Strategia gry zgodnie z sygnałem.

W wersji drugiej kreślona jest podfala 2 Minor w impulsie jako (c) Intermediate. Impuls 1 Minor nie jest jednak idealny, gdyż podfala piąta w nim nie trzyma żadnych proporcji w stosunku do fali pierwszej. Nie musi ale podręcznikowym impulsem ta struktura nie jest. Niemniej nadal jest to wersja preferowana i pozostanie taką, aż do momentu zejścia przez falę 2 Minor poniżej poziomu 5750 pkt. Strategia gry zgodnie z sygnałem.

 

CAC40 (interwał  60 min.):

Na CAC40 fale w długim terminie muszą być oznaczone inaczej niż na pozostałych wiodących indeksach. Tu bowiem nie może być mowy o fali IV Cycle w formie trójkąta. Musi ona przybrać inną formę. Stąd trudność z synchronizacją oznaczeń z innymi indeksami.

W wersji nowej pierwszej fala IV Cycle ma formę DZ. Obecnie kreślony jest drugi Zigzag ABC Primary, a konkretnie fala B w formie TR.

W krótkim okresie kreślimy podfalę (c) Intermediate w tym trójkącie. Powinna ona znieść ok 78.6% fali (b) Intermediate. Nie wgląda więc na zakończoną. Najprawdopodobniej po korekcie zobaczymy jeszcze jeden impuls wzrostowy jako C Minor w (c).

Na CAC40 w wersji pierwszej kreśli podfalę A Minor w formie impulsu. Czy ją zakończył? Na razie chyba nie. Ktoś pytał o ED na tym indeksie. Jest on możliwy ale w postaci Expanding Diagonal. W takim wypadku max dla fali v Minute to 3235 pkt gdyż fala trzecia w ED nie może być najkrótsza. Wyższe wyjście zaneguje ED.

Warto dodać, że i tu daleko na razie jest do proporcji spotykanych w impulsie. Fala v Minute wejdzie w zależność Fibo 62% z falą pierwszą na poziomie 3285 pkt. Równości być nie może bo trójka byłaby najkrótsza. Zejście poniżej 3170 wstępnie potwierdzi zakończenie fali A Minor.

W wersji drugiej kreślona jest podfala (2) Intermediate w C Primary. Jeżeli jest to fala druga więc nie może to być trójkąt, natomiast fala C Minor w Y powinna wyjść powyżej szczytu fali W Minor. Będzie to więc swoisty test dla oznaczeń bowiem zakończenie poniżej tego szczyty będzie wskazywało jednak na TR jako kreśloną strukturę. Wyjście ponad ten szczyt natomiast neguje trójkąt.

W wersji drugiej układ w krótkim terminie jest identyczny do wersji pierwszej.

 

FW20 (interwał 60, 10 i 5 min):

Na FW20 w wersji byczej, preferowanej można mówić o zakończeniu fali i Minute w C Minor. Obecnie kreślona jest podfala ii Minor. Podejrzanym elementem jest krótka fala 5 Minuette, która nie spełnia typowych zależności Fibonacciego dla piątek w impulsie. Nie jest to jednak konieczne do zakwalifikowania struktury jako impuls. Sprawa wyjaśni się gdy pojawią się kolejne podfale.

Fale drugie znoszą typowo od 50% do 62% fal pierwszych. Niższe zejście będzie więc podejrzane. Po zakończeniu fali ii Minute powinniśmy zobaczyć kontynuację fali C Minor, która musi, choćby minimalnie wyjść ponad szczyt fali A Minor. Strategia gry zgodnie z sygnałem.

Na FW20 w wersji pierwszej kreślona jest podfala ii Minute. Struktura ruchu wskazuje na korektę typu Flat 3-3-5. Struktura ta jest już pełna. Jedynie co może być kontynuowane to podfala piąta w c Minuette w ii Minute. Fala c wejdzie w zależność Fibo 162% fali a na poziomie 2225 pkt (typowy dla Flat) ale nie musi tego robić. Jako impuls fala c będzie miała lepsze proporcje gdy zakończy się nieco wyżej, tj w okolicach 2240 pkt. Zejście obecnym ruchem poniżej 2220 pkt postawi notację pod znakiem zapytania. Strategia gry z zgodnie z sygnałem. S intra już był nie grał bo blisko mamy zniesienie 38% całych wzrostów, chyba, że zobaczymy sporą lukę hossy. Wtedy można próbować hook trade. Pozycje długie intra najwcześniej po przebiciu spadkowej linii trendu (2280 pkt). Pozycyjne krótkie na sygnale.

­

W wersji niedźwiedziej ruch wzrostowy jest podwójnym Zigzagiem. Na korzyść takiej interpretacji przemawia modelowa zmienność podfal w DZ, a więc fala pierwsza w ruchu i ostatnie to fale najkrótsze. Mamy więc zmienność fal krótka, długa – długa, krótka. Tak opisana struktura implikuje rozpoczęcie impulsowych spadków, a każde wyjścia ponad piątkowe maksima notację zaneguje. Samo oznaczenie ostatnich struktur również nie jest przesądzone. Ostatni wzrost może bowiem być podfalą iv Minute w impulsie w dół (wg mnie mniej prawdopodobne bo na innych indeksach taki układ został zanegowany), lub też jest to fala (b) Intermediate w drugiej trójce (y) Intermediate. Strategia gry zgodnie z v1.

W wersji niedźwiedziej ruch wzrostowy kończy się na nominalnym szczycie z piątku. (na indeksie bazowym poprzedni został przekroczony). Od tego momentu kreślony jest impuls spadkowy. Nie muszę tłumaczyć, że w tej wersji musi on być kontynuowany, by utworzyć impuls wyższego rzędu. Każde wyjście na nowe maksima zaneguje notację. Zniesienie 62% obecnych spadków w zasadzie również (nie więcej niż 10% prawdopodobieństwa poprawności). Gramy zgodnie z v1, która jest preferowana, chyba że spadniemy poniżej 2220 pkt. Wtedy preferencje ulegną zmianie.

 

WIG, MW40 (interwał  60 i 10 min):

MW40:

Na WIGu sytuacja identyczna do FW20. Na MW40 musiałem inaczej oznaczyć falę (b), gdyż tu Zigzag został zanegowany. Obecnie oznaczenia postulują strukturę typu Flat.

Na szerszych indeksach sytuacja tożsama z FW20.

 

Pozdrawiam

LeM


< Wstecz